Alarm!

Reporterzy wracają do dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w maju w Gorzowie Wielkopolskim. Mateusz K. zgwałcił i usiłował zabić 9–latkę. O zdarzeniu policję poinformował 14–letni brat ofiary. Mateusz K. obecnie przebywa w areszcie. Miał ograniczoną poczytalność, ale był świadomy swoich czynów. Mężczyzna już raz uniknął więzienia w związku z zarzutem o pedofilię. Przebywał w szpitalu psychiatrycznym, skąd wyszedł po pięciu latach. Do redakcji zgłosiła się kobieta, która już wcześniej alarmowała, że dzieci nie mają należytej opieki. Obecnie Sara i jej brat przebywają w pogotowiu opiekuńczym. Sąd prowadzi postępowanie o pozbawienie matki praw rodzicielskich.

Trujące podkłady kolejowe. Pokazaliśmy kulisy nielegalnego handlu tym zawierającym toksyczne substancje drewnem. Po emisji reportażu alarmowali nas Państwo o podobnych sytuacjach w całej Polsce.

W programie również o dramacie pani Jolanty, której zamurowano okna. Właściciel kamienicy wykorzystał przedwojenne przepisy i odciął ją od świata. Pani Jolanta otrzymała nowe mieszkanie, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia – w mieszkaniu jest grzyb i wilgoć.

Na koniec wracamy na Westerplatte. Prowadzone tam prace archeologiczne pozwoliły na odnalezienie szczątek 9 obrońców placówki. To pokazuje, jak przez lata władze Gdańska nieodpowiedzialnie zajmowały się tym miejscem.