Alarm!

W „Alarmie!” kulisy walki działkowiczów o ich oazy zieleni, o czym mówiliśmy w poniedziałek. Nad niektórymi właścicielami wisi widmo wywłaszczenia i po nocach śnią im się koparki niszczące ogrody. Okazuje się, że takie obawy mają działkowicze w całej Polsce, o czym świadczą telefony po naszym reportażu.

W programie też o osobach, którym obiecywano interes życia, a skończyło się utratą życiowych oszczędności. W tle tej afery Idea Bank należący do miliardera Leszka Czarneckiego. Przeważnie starsi ludzie zaufali bankowym doradcom i za ich namową zamieniali lokaty na obligacje.

W dalszej części o kolejnym punkcie zapalnym na mapie Westerplatte. Dzień po obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pokazaliśmy skandaliczne zaniedbania władz Gdańska w miejscu heroicznej walki Polaków z niemieckim agresorem. Śmieci, zawalające się budynki i ogólnie brak pomysłu na to miejsce, to jednak nie jedyny problem. Jest jeszcze uciążliwa spalarnia odpadów, nomen omen będąca własnością spółki o kapitale niemieckim.

Na koniec historia państwa Kwiatkowskich, którą śledzimy od miesięcy. Stworzyli rodzinę dla sześciorga swoich dzieci: biologicznych i przysposobionych. Niestety ich dom spłonął, a oni cudem uszli z życiem. Dziś dzięki pomocy wspaniałych ludzi stawiają nowy dom i przyjmują pod swój dach kolejne dzieci.