Alarm!

„Gdy dopłynęliśmy na miejsce zobaczyliśmy pustą jednostkę. Musiały na niej być dwie osoby” – powiedział ratownik, który jako pierwszy dotarł do luksusowej motorówki Piotra Woźniaka-Staraka. W niedzielę nad ranem pasierb jednego z najbogatszych Polaków wypadł za burtę na jeziorze Kisajno. Do brzegu udało się dopłynąć tajemniczej 27-latce, która też wpadła do wody. Filmowego producenta poszukuje policja i straż pożarna ze specjalistycznym sprzętem.

W drugiej części programu historia z pogranicza amerykańskiego kryminału i science fiction. Polscy policjanci zrekonstruowali twarz nieboszczyka, aby go zidentyfikować. Wielomiesięczne dochodzenia i badania genetyczne nie dały odpowiedzi na pytanie kim jest denat. Najnowocześniejsza technologia rekonstrukcji twarzy jest ostatnią szansą na rozwikłanie zagadki tajemniczej śmierci w lesie niedaleko Szczecina.

Na koniec sprawa dwóch chłopaków, których wychowaniem musiała się zająć, uboga babcia emerytka. Chłopcom najpierw umarł ojciec, później mama. Ale to nie koniec nieszczęść. Do akcji wkroczył komornik i sąd. Poszło o stare długi, które teraz maja spłacać nastolatkowie.