Alarm!

Wracamy do sprawy wypadku z września ub. roku w Zawierciu. Austriacki adwokat spowodował wypadek, ranna została kobieta, która do dziś jest w śpiączce. Austriak skarży się, że został niesłusznie zatrzymany po wypadku przez policję. W sprawie policjantów toczy się postępowanie dyscyplinarne, a mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją, by ich nie karać.

Przypominamy też bulwersującą historię pacjentów łódzkich szpitali, którzy po kilka godzin leżeli ze zmarłymi w salach chorych. Zbulwersowane były rodziny zarówno zmarłych, jak współpacjentów. Po reportażu dostaliśmy szereg sygnałów, że również w innych szpitalach i Domach Opieki w całej Polsce zdarzają się podobne przypadki.

Co dalej z kuriozalną budową zamku w Stobnicy w Puszczy Noteckiej? Powstaje na większym terenie, niż deklarowali to poznańscy biznesmeni i na jaki dostali zgodę zabudowy. Po naszym reportażu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska z Poznania uchyliła wcześniejszą decyzję na zabudowę sprzed 4 lat. Zareagowała również pierwsza organizacja ekologiczna „Towarzystwo na Rzecz Ziemi”.

W programie poruszaliśmy również sprawę segregowania odpadów i nieprawidłowości ze strony firm odpowiadających za ich odbiór. Po co segregować, skoro firmy wszystko i tak wrzucają do jednej śmieciarki? Po emisji zasypał nas grad telefonów w podobnych przypadkach. Jeden z Zabierzowa, który postanowiliśmy sprawdzić.