Alarm!

Tajemnicze zaginięcie i tragiczny finał poszukiwań Grażyny Kuliszewskiej, pochodzącej spod Tarnowa. Polka od kilkunastu lat wraz z mężem mieszkała w Londynie, ale wiele wskazuje na to, że prowadziła podwójne życie. Mówiliśmy o tej spawie w „Alarmie” 11 lutego. Dziś wiadomo, że w gronie podejrzanych o morderstwo są najbliżsi kobiety.

W programie też o białych plamach komunikacyjnych. To zmora setek tysięcy mieszkańców wsi i miasteczek. Od wielu miesięcy alarmowaliśmy o tym wielkim społecznym problemie i stało się. Przywracanie komunikacji autobusowej w gminach i powiatach trafiło na najwyższy szczebel politycznych decyzji. Autobusy wrócą na drogi także tam, gdzie nie jest to do końca opłacalne.

Po naszym materiale o ekologicznej bombie na składowisku chemicznych odpadów przy szkole w Borkowicach, pomoc w usunięciu trucizny zadeklarował wojewoda mazowiecki.

Wracamy również do sprawy drakońskiej kary nałożonej przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za różaniec umieszczony na jednym z kościołów pod Radomiem. Po naszej interwencji zniesiono grzywnę, ale starania urzędników o zniesienie różańca trwa.