Alarm!

Nowe fakty dotyczące zatrudniania pracowników przez agencję ochrony, która zabezpieczała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Podczas wieczornego koncertu zaatakowany przez nożownika został prezydent miasta. Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran. Szef ochrony finału Dariusz S. został aresztowany i odbywa areszt w więziennym szpitalu. Jakie związki agencja „Tajfun” miała z liceum Spartakusa?

Wracamy do sprawy zabójstwa w podwarszawskim Zakroczymiu. Rodzice Damiana od sześciu lat walczy w sądach o sprawiedliwość. Ich syn został zamordowany przy użyciu noża, a sprawca pozostaje na wolności. Jak to możliwe? Wystarczyło zakwalifikować zbrodnię jako spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią.

Przypominamy również sprawę niedowidzącego Krzysztofa i jego partnerki, któremu tuż po porodzie opieka społeczna odebrała dziecko i skierowała do rodziny zastępczej. Po emisji pojawiło się mnóstwo komentarzy ze wsparciem rodziny oraz krytyki urzędników za podjętą decyzję i traktowaniu niepełnosprawnych jako ludzi drugiej kategorii. Interwencja „Alarmu!” spowodowała natychmiastową reakcję pomocy społecznej.