Alarm!

Iga Cembrzyńska przez trzy dekady była jedną z jaśniejszych gwiazd polskiego kina, a przez 45 lat - żoną reżysera Andrzeja Kondratiuka. Jej brat od sześciu lat nie widział siostry. Gdy dotarło do niego, że krewni aktorki - najprawdopodobniej próbują przywłaszczyć jej kilkumilionowy majątek - interweniował, ale nieskutecznie. Pojechaliśmy więc do Wejherowa, gdzie mieszka dawno niewidziana gwiazda, by sprawdzić, co się z nią dzieje... Cały reportaż w najbliższy poniedziałek.Kilkanaście lat temu Henryk G. zgwałcił 14-latkę i wykorzystał seksualnie prawie trzydzieści dziewczynek. Po odsiedzeniu wyroku - stworzył stowarzyszenie, które między innymi... prowadzi programy wspierające dzieci. Działalności organizacji przyglądaliśmy się w sierpniu. Dziś pytamy, czy nieświadomie wspierała ją Komenda Główna Policji.
Niebagatelną sumę - 140 milionów złotych - chciał wydać zarząd Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zdaniem wielu mieszkańców, pieniądze miały zostać przeznaczone nie na to, czego potrzebują. Tę historię pokazaliśmy we wtorek i od razu dostaliśmy wiele niepokojących sygnałów o funkcjonowaniu innych spółdzielni w Polsce. Za chwilę część opinii, ale najpierw przypomnienie naszego materiału.

Zakłady Mięsne "Zbyszko" – w latach 90-ych były wzorowym przykładem firmy rodzinnej posiadającej aż 48 sklepów w centralnej Polsce. Dziś właściciel - Zbigniew K. - ma postawione zarzuty oszustwa na kwotę 23 milionów złotych. I na sumieniu kilkuset rolników, którzy mu zaufali, sprzedając bydło. Ale pieniędzy już nie zobaczyli. Zakończyło się właśnie trwające ponad rok śledztwo i rozpoczął się proces - regionalnego króla mięsa i wędlin.Wracamy do Czatachowej, gdzie suspendowany ksiądz Daniel Galus tworzy coś w rodzaju sekty. Do jego tak zwanej pustelni lgną głównie kobiety. Duchowny stosuje różne techniki manipulacji ludźmi, a jego największą umiejętnością jest... unikanie odpowiedzi na nasze pytanie – o co mu naprawdę chodzi...