Alarm!

31-letni Damian zginął od ciosów siekierą. Policja szybko złapała podejrzanego, który przyznał się do zabójstwa. Sprawa wydawała się oczywista. Jednak nie dla matki, która rozpoczęła prywatne śledztwo. Cały reportaż o śledztwie matki opłakującej zabitego syna pokażemy w tym tygodniu. 
Dożywocie dla mężczyzny, który ćwierć wieku temu zamordował studentkę. Wcześniej ją torturował, podawał środki psychotropowe, a na koniec... oskórował i wrzucił do Wisły. To jedna z najbardziej drastycznych zbrodni w historii polskiej kryminalistyki.
Przekop Mierzei Wiślanej - otwarty. Kilka dni temu emitowaliśmy reportaż o tej inwestycji. Po jego emisji poprosiliśmy o komentarze. Za chwilę je przedstawimy, ale najpierw - skrót materiału. 


Spółka wodociągowa z Opola miała stracić olbrzymie pieniądze przez skandal z przetargiem na dostawę prądu. Sprawę nadzorowali dwaj wiceprezesi, skonfliktowani z szefem spółki. Wracamy do tej historii, bo są nowe fakty. Najpierw fragment reportażu z lipca. 
W sobotę obchodziliśmy 83-cią rocznicę agresji Związku Radzieckiego na nasz kraj. W wyniku tej napaści wielu Polaków przesiedlono na Syberię. O traumie zsyłki opowiedziało nam dwoje sybiraków.
O dramacie wojny z Sowietami opowiada też współprodukowany przez Telewizję Polską film "Orlęta. Grodno 39". Byliśmy na premierze. 
Przenosimy się na wybrzeże. W cyklu "Alarm! na Lato" pokażemy niebywałe miejsce, niczym przeniesione do współczesności z epoki... jaskiniowej.