Alarm!

Zaczynamy jedną z najbardziej zagadkowych zbrodni w III RP – niewyjaśnionym od trzydziestu lat zaginięciem dziennikarza Jarosława Ziętary. Tropił i opisywał afery gospodarcze. Pierwszego września, właśnie trzydzieści lat temu, wyszedł do pracy, do której nigdy nie dotarł. Lata poszukiwań i kolejne śledztwa nie dały jednoznacznej odpowiedzi, co stało się z Ziętarą i kto stoi za jego zaginięciem. Cały reportaż o Jarosławie Ziętarze pokażemy Państwu za kilka dni.

Na początku tygodnia widzowie Alarmu zobaczyli historię rodziców, którzy przez jedną awanturę stracili prawo do opieki nad pięciorgiem dzieci. Od trzech lat walczą w sądzie o powrót potomstwa do domu. Najpierw fragment tego reportażu, a za chwilę Państwa komentarze.

Znamy już najbardziej prawdopodobnego winowajcę śnięcia ryb w Odrze. Niespotykany dotąd upał sprawił, że masowo i w niesamowitym tempie namnażają się glony, sinice i algi. A to powoduje, że żyjące w wodach zwierzęta nie mają tlenu i duszą się. Okazuje się, że ten problem nie dotyczy tylko Odry. Zaalarmowani przez widzów pojechaliśmy z kamerą nad Zalew Zemborzycki na Lubelszczyźnie, którego brzegi usłane są martwymi małżami.

Chcieliby Państwo zarabiać po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie? Nic prostszego! Wystarczy zostać członkiem zarządu spółdzielni mieszkaniowej, najlepiej w olszyńskich Jarotach. I aby nie stracić tego intratnego stanowiska trzeba nauczyć się... jak wykorzystywać kruczki prawne, by przedłużać swoją kadencję w nieskończoność. Prawo prawem, ale gdzie etyka i zasady moralne?

Na koniec w cyklu „Alarm na lato” zapraszamy do kolebki polskiego żeglarstwa. To Charzykowy w województwie pomorskim – doskonałe miejsce do uprawiania wodnych sportów. Coś dla siebie znajdą tu też zakochani i poszukiwacze skarbów.