W pułapce zdrady

„W pułapce zdrady” (2021)

Po II wojnie światowej, uwaga całego świata skupiła się na odkryciu, kto przyczynił się do terroru III Rzeszy. Architekci hitlerowskiego reżimu, tacy jak minister propagandy Joseph Goebbels, tkali sieci zła, które usidliły wielu. Jedną z osób współpracujących z Niemcami była piękna Amerykanka Mildred Gillars. Znalazła pracę w Berlinie jeszcze w latach trzydziestych. Kiedy Goebbels zwerbował ją do głoszenia antyalianckich skryptów – napisanych przez jej mentora i miłość, Maxa Otto Koischwitza – Gillars przybrała postać „Axis Sally”, zachęcając amerykańskich żołnierzy do porzucenia walki i powrotu do domu. Po wojnie Gillars została schwytana i przewieziona do Ameryki, aby stanąć przed sądem pod zarzutem zdrady.

Porywający dramat Michaela Polisha, opowiada o walce o życie oskarżonej Gillars, którą prowadzą przed sądem dwaj nowojorscy adwokaci.

Opis filmu:
Była piękna. Była utalentowana. Była Amerykanką i została osądzona za zdradę, a jej historia nigdy nie została opowiedziana. W 1948 roku znany prawnik James J. Laughlin otrzymuje sprawę, która zachwyci opinię publiczną: broń nazistowskiej spikerki Mildred Gillars, aka „Axis Sally”.

Podczas II wojny światowej Gillars została zatrudniona przez Josepha Goebbelsa do czytania w radiu propagandowych tekstów przeznaczonych dla żołnierzy USA oraz ich rodzin w Ameryce.

Wraz ze swoją miłością i mentorem, Maxem Otto Koischwitzem, Gillars bawiła amerykańskich „chłopców” — dopóki alianci nie wygrali wojny, a Gillars stanęła przed sądem. To od Laughlina i jego młodego asystenta Billy'ego Owena, zależy teraz jej życie. Czy prawnicy zdołają udowodnić, że Mildred Gillars i radiowa postać „Axis Sally” – jedna z najbardziej znienawidzonych kobiet w Ameryce – nie są tymi samymi osobami?


Obsada filmu:
W rolach głównych występują:
Meadow Williams („ Maska”, „Apollo 13”, „After”) jako Mildred Gillars
Al Pacino („Irlandczyk”, „Donnie Brasco”, „Ojciec chrzestny”) jako James Laughlin

Kto jeszcze zagrał w filmie „W pułapce zdrady”?:
Swen Temmel jako Billy Owen
Mitch Pileggi jako John Kelly
Carsten Norgaard jako Max Otto Koischwitz
Thomas Kretschmann jako Joseph Goebbels
Lala Kent jako Elva
Jasper Polish jako Everett Laughlin
John D. Hickman jako Foreman Jones
Sewell Whitney jako Edward Curran

Reżyseria:
Reżyserem „W pułapce zdrady” jest Michael Polish, filmowiec będący autorem m.in. „Tylko dla kochanków”, „Jackpot”, „Big Sur”.

Scenariusz:
Scenariusz do filmu „W pułapce zdrady” napisali Michael Polish, Darryl Hicks oraz Vance Owen.

Zdjęcia:
Zdjęcia do dramatu „W pułapce zdrady” stworzył Jayson Crothers.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „W pułapce zdrady” miał premierę 28 maja 2021 roku. Obraz wyprodukowano w USA.

Tytuł oryginalny:
„American Traitor: The Trial of Axis Sally”.

Czas trwania filmu:
„W pułapce zdrady” trwa 109 minut.

Gdzie obejrzeć film „W pułapce zdrady”?
Cały film „W pułapce zdrady” online oglądaj w vod.tvp.pl