Syn Królowej Śniegu

„Syn Królowej Śniegu” (2017)

Film łączący cechy dramatu oraz współczesnej baśni. Opowieść o walce dobra ze złem.

Opis filmu

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch równoległych wymiarach – realistycznym i baśniowo–poetyckim. Siedmioletni Marcin, bardzo silnie odczuwający pragnienie ciepła, miłości oraz bezpieczeństwa, zaprzyjaźnia się z Kazimierzem, emerytowanym pisarzem. To właśnie dzięki niemu zyskuje szansę ucieczki do świata fikcyjnych historii Hansa Christiana Andersena. Otoczony parawanem fantastyki, zyskuje poczucie prawdziwego bezpieczeństwa. Anna, jego mama, wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Aby zarobić pieniądze na wynajem pokoju i godne utrzymanie, pracuje dwa etaty. Ciężko doświadczona otaczającą ją rzeczywistością, zatraciła w życiu to, co prawdziwie najważniejsze. Nadzieja na lepsze jutro pojawi się wraz z młodym mężczyzną, Kamilem. Tylko... Czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Michalina Olszańska („Ja, Olga Hepnarova”, „Piąte: nie odchodź”, „Miasto 44”) jako Anna,
Franciszek Pieczka („Jańcio Wodnik”, „Perła w koronie”, „Syzyfowe prace”) jako Kazimierz,
Maciej Bożek („Ślepnąc od świateł”, „Serce do walki”, „Przypadki Cezarego P.”) jako Marcin,

Kto jeszcze zagrał w filmie „Syn Królowej Śniegu”?

Anna Seniuk jako Zofia,
Rafał Fudalej jako Kamil,
Ewa Szykulska jako Maria,
Michał Mikołajczak jako Skorpion,
Robert Czebotar,
Szymon Mysłakowski,
Michał Lewandowski,
Bolesław Abart,
Beata Fido,
Sylwia Boroń

Reżyseria

Reżyserem filmu „Syn Królowej Śniegu” jest Robert Wichrowski, autor produkcji „Francuski numer”, „Ostatnia droga” i „Kobieta sukcesu”. Wichrowski był nominowany do Złotych Lwów i Złotego Grona.

Scenariusz

Autorem skryptu do dramatu „Syn Królowej Śniegu” jest Paweł Sala, znany z pracy nad filmami „Niewidzialne”, „Stygmatyczka” i „Historia z tyskiej butelki”. Scenarzysta jest laureatem Nagrody Specjalnej Jury Młodzieżowego festiwalu Młodzi i film oraz Słonia.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Syn Królowej Śniegu” został wyprodukowany w Polsce, a jego oficjalna premiera odbyła się 5 sierpnia 2017 roku.

Zdjęcia

Za zdjęcia do produkcji „Syn Królowej Śniegu” odpowiada Mirosław Brożek, operator znany z filmów „Pitbull. Nowe porządki”, „Botoks” i „Last Minute”.

Tytuł angielski

„The Son of Snow Queen”

Czas trwania filmu

Dramat „Syn Królowej Śniegu” trwa 85 minut.

Nagrody i nominacje

Film „Syn Królowej Śniegu” brał udział w przeglądzie FROM POLAND. Konkurs Polski festiwalu Tofifest. Zdobył również 3 nominacje do Węży w kategoriach Najbardziej żenujący film na ważny temat, Najgorsza reżyseria i Najgorszy film.

Gdzie obejrzeć film „Syn Królowej Śniegu”?

Cały film „Syn Królowej Śniegu” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.