S@motność w sieci

S@motność w sieci (2015)
Pozornie historia klasycznego trójkąta małżeńskiego. Tyle, że w czasach internetu, SMS-ów, komunikatorów i samolotów, które niebezpiecznie skracają czas od pokusy do grzechu.

Opis filmu:
Ona, wrażliwa, romantyczna, inteligentna, spełniona zawodowo trzydziestoletnia mężatka z Warszawy chce wyspowiadać się komuś z pragnienia zdrady, do popełnienia której coraz bardziej się zbliża. Wyszukuje przypadkową osobę w internecie i chce jej opowiedzieć o lodowatym chłodzie swojego związku z mężczyzną, który może obdarować ją wszystkim oprócz swojego czasu i bliskości.
W swojej przypadkowej zaczepce trafia na Jakuba. Naukowiec, emigrant z Polski, genetyk, informatyk od lat mieszkający i pracujący w Monachium w jednym z najbardziej uznanych laboratoriów genetycznych w świecie. Tak zorganizowany i tak zajęty swoją pracą, aby nie mieć czasu na jakiekolwiek uczucia. Grubą skorupą obojętności oddzielił się hermetycznie od świata, który poza nauką nie ma dla niego żadnego sensu.
Ona powoli przebija tę skorupę. Znajduje klucz do jego emocji i mimo, że ma do dyspozycji tylko słowa (w internecie uczucie buduje się prawie wyłącznie poprzez słowa) rozkochuje i w pewnym sensie uzależnia go od swojej wirtualnej obecności.

Obsada filmu:

W rolach głównych występują:
Magdalena Cielecka („Magda M.”, „Pokuszenie”, „Moralność pani Dulskiej”, „Zakochani”, „Wenecja”, „Czas honoru”, „Gry operacyjne”) jako Ewa
Andrzej Chyra („Dług”, „Komornik”, „W imię…”, „Katyń”, „Zjednoczone Stany Miłośći”) jako Jakub L. Wysocki
Elżbieta Czyżewska („Małżeństwo z rozsądku”, „Niekochana”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Rysopis”, „Gdzie jest generał…”) jako Nieznajoma w Nowym Orleanie
Anna Dymna („Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, „Tylko strach”, „Skazany na bluesa”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Licencja na wychowanie”, „Boża podszewka”, „Znachor”, „Nie ma mocnych”) jako Matka Natalii
Agnieszka Grochowska („W ciemności”, „Obce niebo”, „Bez wstydu”, „Trzy minuty. 21:37”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Rzecz o banalności miłości”) jako Natalia

Kto jeszcze zagrał w filmie „S@motność w sieci”?
Kinga Preis jako Iwona, przyjaciółka Ewy
Szymon Bobrowski jako Marek, mąż Ewy
Jan Englert jako klient Marka
Piotr Chodzeń jako recepcjonista w paryskim hotelu
Paweł Kukiz jako Ksiądz Andrzej
Jan L. Wiśniewski jako mężczyzna na peronie

Reżyseria i scenariusz:
Reżyserem filmu i współautorem scenariusza do filmu „S@motność w sieci” jest Witold Adamek. Drugim współautorem scenariusza jest Jan Leon Wiśniewski, twórca bestsellerowej powieści, na podstawie której powstał scenariusz.


Data premiery, kraj produkcji:
Polski film „S@motność w sieci” miał premierę 15 września 2006 roku.

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do filmu „S@motność w sieci” jest reżyserujący Witold Adamek, który ma ogromne dokonania na tym polu (m.in. „Nadzór”, „Baryton”, „Yesterday”, „Obywatel Piszczyk”, „Dotknięci”, „Jezioro Bodeńskie:, „Krótki film o miłości”, „Szwadron”, „Matka Królów”).

Czas trwania filmu:
Film „S@motność w sieci” trwa 119 minut.

Nagrody i nominacje:
Film był nominowany do Złotych Lwów za reżyserię (Witold Adamek w 2006 roku) i do Orłów za najlepsze kostiumy (Ewa Machulska w 2007 roku).

Gdzie obejrzeć film „S@motność w sieci”?
Cały film „S@motność w sieci” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl