Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca

„Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca” (1997)

Film w ramach autorskiego cyklu Krzysztofa Zanussiego. W jego skład wchodzą historie, których bohaterami są inteligenci młodego i średniego pokolenia, poddawani próbom mającym sprawdzić ich uczciwość, moralność, lojalność oraz odporność na pokusy materialne. Jeden weekend, w czasie którego mają miejsce znaczące wydarzenia w życiu każdego z bohaterów, to cecha łącząca każdą z ośmiu opowieści. W odróżnieniu od wielu innych produkcji reżysera, często gości i humor i ironia.

Opis filmu:
Podczas programu na żywo młody realizator Paweł staje przed dylematem, od którego może zależeć jego dalsza kariera. Bohater podejmuje decyzję, a przeżycia tego burzliwego wieczoru uzmysławiają mu także konieczność definitywnego rozwiązania problemów z dziewczyną.

Obsada:
W rolach głównych występują:
Bartosz Opania („Na dobre i na złe”, „Teraz albo nigdy!”, „Jak narkotyk”, „Historia kina w Popielawach”) jako Paweł, realizator telewizyjny
Tadeusz Bradecki („Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Suplement”, „Pręgi”) jako Czarek, kierowca lekarz
Monika Kwiatkowska („Pod powierzchnią”, „Barwy szczęścia”, „1920. Wojna i miłość”, „Chichot losu”) jako Agata, dziewczyna Pawła

Kto jeszcze zagrał w filmie „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca”?:
Krzysztof Luft jako Leszek, producent programu
Henryk Boukołowski jako profesor, uczestnik programu
Karol Strasburger jako prowadzący program
Andrzej Deskur jako dźwiękowiec
Agnieszka Warchulska jako piosenkarka Sława Kuźniak
Jacek Domański jako kierownik produkcji

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Linia opóźniająca”, który wchodzi w skład cyklu „Opowieści weekendowe”, jest jeden z najwybitniejszych filmowców polskiej kinematografii Krzysztof Zanussi. Zdobył on w czasie swojej kariery ponad 50 nagród, w tym trzy podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes oraz siedem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Najsłynniejszymi dziełami reżysera są m.in.: „Barwy ochronne”, „Iluminacja”, „Obce ciało”.

Scenariusz:
Scenariusz do filmu obyczajowego „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca” napisał jego reżyser Krzysztof Zanussi.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca” został zrealizowany w Polsce, a jego premiera odbyła się 14 kwietnia 1998 roku.

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do filmu „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca” jest Ryszard Lenczewski („Ida”, „U Pana Boga za miedzą”, „Anna Karenina”, „Gra kłamstw”).

Czas trwania:
Film „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca” trwa 56 minut.

Gdzie obejrzeć film „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca”?
Cały film „Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca” online oglądaj w vod.tvp.pl