Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie

Film Kena Scotta to adaptacja powieści Romaina Puértolasa „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie IKEA”, wydanej we Francji w 2013 roku. Powieść szybko osiągnęła status bestsellera: 300 000 sprzedanych egzemplarzy! Również krytycy i recenzenci dobrze przyjmują książkę Puértolasa, doceniając jej dowcip i humanizm, a także liczne i zaskakujące zwroty akcji.

W produkcji wzięli udział aktorzy z piętnastu krajów, między innymi nominowani do Oscara Bérénice Bejo („Artysta”) i Barkhad Abd („Kapitan Philips”).

Po śmierci matki, dorastający na ulicach Radżastanu, młody fakir Aja opuszcza Indie i wyrusza do Francji, aby znaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. Kiedy tylko dociera do Paryża, nic nie idzie zgodnie z planem. Niespodziewany wypadek sprawia, że trafia na przedmieścia miasta do znanego sklepu meblowego. Tu poznaje Marie, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jego nadzieje na miłość rozwiewają się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności utknie w szafie i wyruszy w podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża, aby znów spotkać Marie oraz odkryć tożsamość ojca?