Miłość w Nowym Jorku

Miłość w Nowym Jorku (2000)

Nowojorski playboy w średnim wieku, wdaje się w romans z młodszą od siebie, śliczną kobietą. Jego plan jest prosty, taki jak zwykle – dobra zabawa. Tym razem życie ma jednak inny plan. Związek okazuje się być znacznie poważniejszy od dotychczasowych podbojów.

Opis filmu:
Will Keane (Richard Gere) jest właścicielem drogiej restauracji w Nowym Jorku. Jego pozycja finansowa, warunkuje również jego życiowe wybory. Mimo 50 lat na karku, prowadzi żywot zalotnego playboya, wciąż zabiegającego o erotyczne spełnienie. Od niedawna spotyka z uroczą Charlotte Fielding (Winona Ryder). Młodsza o ponad połowę dziewczyna interesuje się Willem, chcąc zasmakować dorosłego życia. Restaurator, zainteresowany wiją kolejnego płomiennego romansu, pragnie zdobyć Charlotte. Oczywiście wyklucza możliwość zaangażowania – kilka tygodni, parę wspólnych nocy... Wnet okazuje się, że to, co w myśl zakładanego planu miało być krótkie, łatwe i przyjemne, szybko stało się zmysłowym związkiem, w którym każdy dzień oznacza walkę o drugą osobę. Para stanie na przeciw różnicom pokoleniowym i sprzecznym filozofiom życiowym. Kiedy Will postanowi przerwać znajomość, stosując swoją klasyczną formułkę „nie obiecywałem, że to potrwa wiecznie”, dziewczyna zaskoczy go odpowiedzią: „oczywiście, że nie”. Jaka przyszłość czeka kochanków?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Richard Gere („Chicago”, „Niebiańskie dni”, „Pretty Woman”) jako Will Keane,
Winona Ryder („Stranger Things”, „Syreny”, „Edward Nożycoręki”) jako Charlotte,
Anthony LaPaglia („Bez śladu”, „Kwestia zaufania”, „Pięciu z Balibo”) jako John,

Kto jeszcze zagrał w filmie „Miłość w Nowym Jorku”?
Elaine Stritch jako Dolly,
Vera Farmiga jako Lisa,
Sherry Stringfield jako Sarah,
Mary Beth Hurt jako Dr Sibley,
Jill Hennessy jako Lynn,
Sam Trammell jako Simon,
J.K. Simmons jako Dr Grandy,
Rachel Nichols jako Modelka w barze,
Rohan Quine jako Marokańczyk,
Earl Carroll jako Kierowca Willa,
Ranjit Chowdhry,
George Spielvogel III,
Steven Randazzo,
Kali Rocha,
Bill Raymond

Reżyseria
Dramat „Miłość w Nowym Jorku” wyreżyserowała Joan Chen, aktorka i reżyserka chińskiego pochodzenia. Występowała w takich filmach jak „Na zabójczej ziemi”, „The Home Song Stories” i „Tai-Pan”. Jako reżyserka, Chen pracowała również nad produkcją „Xiu Xiu”. Na swoim koncie ma nagrodę AACTA dla Najlepszej aktorki, a film „Xiu Xiu” brał udział w konkursie głównym festiwalu Berlinale. Wśród niechlubnych kart kariery Chen, wymienić można aż trzykrotną nominację do Złotych Malin.

Scenariusz
Skrypt do filmu fabularnego „Miłość w Nowym Jorku” jest dziełem Allisona Burnetta, niezwykle aktywnego amerykańskiego scenarzysty, który pracował przy takich filmach jak „Underworld: Przebudzenie”, „Nieuchwytny”, czy „Zaginiona”.

Data premiery i kraj produkcji
Melodramat „Miłość w Nowym Jorku” został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Światowa premiera filmu odbyła się 11 sierpnia 2000 roku. Polska premiera miała miejsce 2 marca 2001 roku.

Zdjęcia
Za zdjęcia do amerykańskiego dramatu „Miłość w Nowym Jorku” odpowiada Changwei Gu, nagradzany operator znany z filmów „Żegnaj, moja konkubino”, „Czerwone sorgo” i „Ju Dou”. Gu wygrywał Srebrną Żabę festiwalu Cameraimage i Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale. Ponadto był nominowany do Oscara i Nagrody Marc’Aurelio.

Tytuł angielski
„Autumn in New York”

Czas trwania filmu
Amerykański dramat „Miłość w Nowym Jorku” z 2020 roku trwa 100 minut.

Nagrody i nominacje
Film „Miłość w Nowym Jorku” zyskał w 2001 roku niechlubną nominację do Złotych Malin w kategorii Najgorsza ekranowa para / duet filmowy.

Gdzie obejrzeć film „Miłość w Nowym Jorku”?
Cały film „Miłość w Nowym Jorku” online oglądaj w vod.tvp.pl.