Małe szczęścia

„Małe szczęścia” (2020)

Komedia o poszukiwaniu szczęścia, sile przyjaźni i cenie sukcesu. Za kamerą stanął popularny aktor Daniel Cohen, a w obsadzie są m.in. Vincent Cassel („Na moich ustach”, „Nienawiść”, „Wróg publiczny numer jeden”) i Bérénice Bejo („Artysta”, „Przeszłość”, „Nic do ukrycia”).

To historia dwóch zaprzyjaźnionych par. Karine pracuje w reklamie, jest szczęśliwą mężatką i ma dwoje dzieci. Jej najbliższa przyjaciółka Lea jest pracuje w sklepie w sklepie odzieżowym, a jej partnerem jest przystojny, dość konserwatywny handlowiec. Cała czwórka uwielbia spędzać ze sobą czas. Pewnego dnia Lea ogłasza, że pisze książkę. Wkrótce jej powieścią zainteresuje się prestiżowe wydawnictwo.

Opis filmu

Kochająca życie Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (w tej roli niezrównana Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (Franois Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki. Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Jak przyjaciele zareagują na sukces Lei? Czy wszystko będzie takie jak dawniej?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Vincent Cassel („Czarny łabędź”, „Nienawiść”, „Moja miłość”) jako Marc Seyriey

Bérénice Bejo („Artysta”, „Przeszłość”, „Obłędny rycerz”) jako Léa Monteil

Florence Foresti („Moi przyjaciele, moje miłości”, „Król Wilhelm”, „Do dechy”) jako Karine Léger

Kto jeszcze zagrał w filmie „Małe szczęścia”?

François Damiens – Francis Léger
Daniel Cohen – Paul
Constance Labbé – Stéphanie
Romain Cottard – Sylvain
François-Eric Gendron – Dyrektor wydawnictwa

Reżyseria

Daniel Cohen, reżyser jest znany z takich produkcji, jak: „Faceci od kuchni”, czy „Dwa światy”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu powstał we współpracy z Olivierem Dazatem. Scenarzysta jest znany z takich produkcji filmowych, jak: „Rower Lamberta”, „Asterix na olimpiadzie”, „Himalaya – dzieciństwo wodza”.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Małe szczęścia” został wyprodukowany we Francji w 2020 roku. Film swoją premierę miał w 2020 roku.

Tytuł oryginalny

„Le bonheur des uns...”

Czas trwania filmu

Film „Małe szczęścia” trwa 100 minut.

Gdzie obejrzeć film „Małe szczęścia”?

Cały film „Małe szczęścia” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl