Krzyżówka

„Krzyżówka” (2019)

Etiuda filmowa w reżyserii Jana Bujnowskiego. Starszy mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę, w której napotyka różne hasła. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale zawsze wiążą się w jakiś sposób z wydarzeniami z jego życia.

Opis filmu:
Według słowników „krzyżówka” to zagadka słowno-literowa polegająca na odgadywaniu lub dopasowywaniu haseł i wpisywaniu ich w krzyżujące się ze sobą rubryki. Zazwyczaj celem rozwiązywania krzyżówki jest odgadnięcie hasła składającego się z porozrzucanych po niej, oznaczonych cyframi liter. Starszy mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę, w której napotyka różne hasła. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale zawsze wiążą się w jakiś sposób z wydarzeniami z jego życia. Czy z pozoru prosta łamigłówka może stać się czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie czasu?

Obsada filmu

W roli głównych występuje:
Andrzej Walden („Pianista”, „Ogród Luizy”, „Obywatel”) jako Starszy mężczyzna

Kto jeszcze zagrał w filmie „Krzyżówka”?
Pavel Kryksunou
Anna Kłos
Robert Rogalski
Katarzyna Stanisz

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorem scenariusza filmu krótkometrażowego „Krzyżówka” jest Jan Bujnowski, znany z takich produkcji jak „Republika dzieci”, „Wehikuł czasu” i „Wizyta duszpasterska”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film „Krzyżówka” miał swoją premierę w 2019 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu krótkometrażowego „Krzyżówka” jest Jan Grobliński.

Czas trwania filmu
Film „Krzyżówka” trwa 15 minut.

Nagrody i nominacje
Za scenariusz do filmu „Krzyżówka” Jan Bujnowski zdobył w 2020 roku Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Gdzie obejrzeć film „Krzyżówka”?
Cały film „Krzyżówka” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl