Karma

„Karma”(2015)

Dramat w reżyserii i na podstawie scenariusza Diane Bell, który miał premierę na Tribeca Film Festiwal w 2015 roku. Obraz przedstawia historię sióstr. Po oddaniu do adopcji May trafiła do bogatego domu. Tyle szczęścia nie miała 10 lat młodsza Shiva, która krążyła między kolejnymi rodzinami zastępczymi. Po latach ustatkowana May postanawia odnaleźć siostrę. Dziewczyny szybko się do siebie zbliżają. Gdy May angażuje się w sprawy siostry, świat Shivy zaczyna ją coraz bardziej wciągać. Wkrótce okazuję się, że Shiva zarabia jako prostytutka i żyje pod dyktando swojego zaborczego chłopaka, który ma kryminalną przeszłość. May chce wyrwać siostrę z tego świata za wszelką cenę. Jak daleko się posunie, żeby ją uratować?

Opis filmu

May jest instruktorką jogi. Pewnego dnia jej światem wstrząsa wiadomość o siostrze, o której istnieniu bohaterka nawet nie podejrzewała. May wychowała się w rodzinie zastępczej i nie wie właściwie nic o swoich bliskich. Postanawia bez wahania spotkać się z siostrą. Jest jednak jeden problem: jej siostra dorastała w zupełnie innych warunkach niż ona. Wychowana w biednej dzielnicy teraz zarabia na życie jako prostytutka, a jej chłopak trudni się zawodem alfonsa.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Jessica Biel („Next”, „Pamięć absolutna”, „Grzesznica”) jako May

Zosia Mamet („Stewardesa”, „Wszystko w porządku”, „Tajemnice Silver Lake”) jako Shiva

Joe Anderson („Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2”, „Przetrwanie”, „Zakochana Jane”) jako Cody

Kto jeszcze zagrał w filmie „Karma”?

Kate Burton – Martha
Edi Gathegi – Dex
Exie Booker – Peter
Kat Purgal – Przyjaciółka

Reżyseria
Reżyserem filmu „Karma” jest Diane Bell, znana z filmu „Obselidia” za który otrzymała Nagrodę Specjalną – Nagroda im. Alfreda P. Sloana podczas Festiwalu filmowego w Sundance.

Data premiery i kraj produkcji

Film został wyprodukowany w USA w 2015 roku. Premiera filmu „Karma” miała miejsce na Festiwalu Filmowym „Tribeca” w Nowym Jorku w 2015 roku.

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu „Karma” stworzył Zak Mulligan, operator, który otrzymał nagrodę za Najlepsze zdjęcia w dramacie „Obselidia” (2010) podczas Festiwalu Filmowego w Sundance.

Tytuł angielski

„Bleeding Heart”.

Czas trwania filmu

Film „Karma” trwa 80 minut.

Gdzie obejrzeć film „Karma”?

Cały film „Karma” online OGLĄDAJ w vod.tvp.plu