Kalifornia

Kalifornia (2015)
Znakomity pełnometrażowy debiut Mariny Person. Film fabularny „Kalifornia” otrzymał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazły się utwory, takich kultowych kapel, jak m.in. Joy Division, New Order czy The Cure. Bohaterką filmu jest nastoletnia Estela, która mieszka w Sao Paulo.

Opis filmu
Jest rok 1984 r. Dziewczyna o imieniu Estel próbuje znaleźć sobie miejsce w życiu. Jej wielkim marzeniem jest wyjazd do Kalifornii, gdzie mieszka jej ukochany wujek, dziennikarz muzyczny Carlos. Pewnego dnia Carlos wraca do Brazylii, jest bardzo chory. Marzenia Esteli muszą ulec zmianie.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Clara Gallo jako, Estela
Caio Blat jako, Carlos
Letícia Fagnani jako, Joana

Kto jeszcze zagrał w filmie „Kalifornia”?
Livia Gijon – Alessandra
Virginia Cavendish – Cris
Giovanni Gallo – Xande
Caio Horowicz – JM

Reżyseria
Film fabularny „Kalifornia” to reżyserki debiut Mariny Person. Brazylijska reżyserka jest również odpowiedzialna za scenariusz do filmu.

Scenariusz
Scenariusz do filmu „Kalifornia” przygotowali Francisco Guarnieri, Mariana Veríssimo.

Data premiery i kraj produkcji
Premiera filmu „Kalifornia” odbyła się 5 października 2015 roku w Rio de Janeiro w Brazylii podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Tytuł angielski: „California”

Czas trwania filmu
Film fabularny „Kalifornia” trwa 85 minut.

Nagrody i nominacje
Film fabularny „Kalifornia” w 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA otrzymał wyróżnienie specjalne. W tym samym roku otrzymał Nagrodę Specjalną – Nagroda Queer podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów GLBT w Turynie.

Gdzie obejrzeć film „Kalifornia”?
Cały film „Kalifornia” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.