Jeszcze raz Pearl Harbor

„Jeszcze raz Pearl Harbor” (1980)

Wojenny film science-fiction w reżyserii Dona Taylora. Lotniskowiec USS „Nimitz” dostaje się w obszar tajemniczej burzy, po czym załoga ze zdumieniem stwierdza zmiany we wskazaniach radarowych i łączności. Rekonesansowy lot samolotów zwiadowczych w okolice Pearl Harbor przynosi niezwykłe zdjęcia, na których baza ta wygląda jak… po japońskim ataku w roku 1941.

Opis filmu:
Jest rok 1980. Nowoczesny atomowy lotniskowiec USS „Nimitz”, dowodzony przez kapitana Matthew Yellanda (Kirk Douglas), opuszcza bazę marynarki w Pearl Harbor celem odbycia misji ćwiczebnej. Tuż przed wypłynięciem, zaokrętowany zostaje Warren Lasky (Martin Sheen) – cywilny obserwator, działający na zlecenie tajemniczego Tidemana (James Farentino), obserwującego wydarzenia z wnętrza limuzyny. W głębi Pacyfiku okręt natyka się na dziwną burzę, która wkrótce potem znika. Po przejściu przezeń lotniskowca, urywa się kontakt ze sztabem Floty Pacyfiku, zaś z radarów „Nimitza” znikają towarzyszące mu wcześniej okręty. Kapitan Yelland, niepewny tego, co się wydarzyło, ogłasza alarm bojowy i wysyła do Pearl Harbor samolot zwiadowczy, który na miejscu odkrywa stojącą w porcie flotę starych pancerników z okresu drugiej wojny światowej. Załoga wkrótce orientuje się, że „Nimitz” został przeniesiony w czasie do dnia 6 grudnia 1941 roku, w przeddzień ataku na Pearl Harbor…

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Kirk Douglas − kapitan Matthew Yelland
Martin Sheen − Warren Lasky
Katharine Ross − Laurel Scott
James Farentino − Richard T. Owens/Richard Tideman
Ron O’Neal − komandor Dan Thurman
Charles Durning − senator Samuel Chapman
Soon-Tek Oh − Simura

Reżyseria
Reżyserem filmu „Jeszcze raz Pearl Harbor” jest Don Taylor, znany z takich produkcji jak „Pięciu uzbrojonych mężczyzn”, „Ucieczka z Planety Małp” i „Tom Sawyer”.

Scenariusz
Autorami scenariusza filmowego są David Ambrose, Gerry Davis, Thomas Hunter, Peter Powell.

Data premiery, kraj produkcji
Amerykański film science-fiction „Jeszcze raz Pearl Harbor” miał swoją premierę w 1980 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu jest Victor J. Kemper.

Tytuł oryginalny
„The Final Countdown”

Czas trwania filmu
Film „Jeszcze raz Pearl Harbor” trwa 103 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Jeszcze raz Pearl Harbor”?
Cały film „Jeszcze raz Pearl Harbor” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl