Cake

„Cake” (2014)

Dramat z popularną amerykańską aktorką Jennifer Aniston, która rolą Claie zerwała ze swoim komediowym emploi. Ponadto otrzymała nominacje do Złotych Globów, a także do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Claire Simmons (Jennifer Aniston) jest jedną z kobiet uczęszczający do grupy wsparcia dla osób cierpiących na chroniczny ból. Kobieta odczuwa bowiem skutki wypadku samochodowego, którego niegdyś była ofiarą.

Opis filmu

Odkąd Claire Bennett straciła w wypadku samochodowym małego synka, kobieta żyje nie tylko z poczuciem potwornej straty i winy za to, co się stało, ale i z chronicznym bólem – okrutną pamiątką tragicznego zdarzenia. Sesje terapeutyczne w ramach grupy wsparcia nie przynoszą jej ulgi w depresji ani nie pomagają wytłumić złości jaką odczuwa. Gdy jedna ze współuczestniczek spotkań popełnia samobójstwo, Claire skupia swą uwagę na jej przypadku, a w końcu nawiązuje bliższą relację z Royem, mężem Niny. Czy życie po takich doświadczeniach może ułożyć się szczęśliwie na nowo?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Jennifer Aniston („Millerowie”, „Żona na niby”, „Sztuka zrywania”) jako Claire Bennett

Anna Kendrick („W chmurach”, „Pitch Perfect 2”, „Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu”) jako Nina Collins

Sam Worthington („Terminator: Ocalenie”, „Starcie tytanów”, „Avatar”) jako Roy Collins

Kto jeszcze zagrał w filmie „Cake”?

William H. Macy – Leonard
Britt Robertson – Becky
Chris Messina – Jason Bennett
William H. Macy – Leonard
Felicity Huffman – Annette
Mamie Gummer – Bonnie

Reżyseria

Reżyserem filmu „Cake” jest Daniel Barnz. Reżyser jest znany z filmów, takich jak: „W krainie czarów”, „Bestia”. Został nominowany w kategorii najlepszy dramat podczas Festiwal Filmowy Sundance w 2008 roku za film „W krainie czarów”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu powstał we współpracy z Patrickiem Tobinem, scenarzystą znanym z filmu „No Easy Way”.

Data premiery i kraj produkcji

Film został wyprodukowany w USA w 2014 roku. Film miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w Kanadzie.

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu powstały dzięki Rachel Morrison. Operatorka jest znana z filmów: „Mudbound”, za który otrzymała nagrodę NYFCC za najlepsze zdjęcia oraz była nominowana do Oscara, „Czarna Pantera”, „What Happened, Miss Simone?”.

Czas trwania filmu

Film „Cake” trwa 102 minuty.

Nagrody i nominacje

Jennifer Aniston otrzymała nominację do Złotych Globów dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Cake”, dostała również nominację do Critics Choice 2015.

Gdzie obejrzeć film „Cake”?

Cały film „Cake” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.