Życia nie można zmarnować

„Życia nie można zmarnować” (2015)

Film dokumentalny Krzysztofa Tadeja to opowieść o dwóch polskich franciszkanach – oo. Michale Tomaszku i Zbigniewie Strzałkowskim – zamordowanych w Peru w 1991 roku.

Opis filmu:
Oo. Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek zostali porwani i zastrzeleni przez członków komunistycznej organizacji Świetlisty Szlak. Ich beatyfikacja odbyła się 5 grudnia 2015 roku.

W filmie widzowie zobaczą m. in. wypowiedzi ostatniego świadka porwania polskich zakonników, siostry zakonnej Berty Hernandez, a także emerytowanego biskupa, który zaprosił polskich zakonników – Luisa Bambarena, mieszkańców Pariacoto i polskich misjonarzy obecnie tam pracujących. W Polsce zostały nagrane rozmowy z rodzinami męczenników, w tym z mamą Zbigniewa Strzałkowskiego, która od wielu lat nie chciała się wypowiadać na temat tych dramatycznych wydarzeń.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i scenarzystą filmu „Życia nie można zmarnować” jest dziennikarz Telewizji Polskiej i reportażysta Krzysztof Tadej, znany z takich produkcji jak „Człowiek Boga” oraz „Życie po cudzie”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Życia nie można zmarnować”, który powstał w związku z beatyfikacją oo. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, miał swoją premierę w 2015 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do dokumentu jest Wojciech Kozłowski.

Czas trwania filmu
Film „Życia nie można zmarnować” trwa 54 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Życia nie można zmarnować”?
Cały film „Życia nie można zmarnować” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl