Wojownicy Maryi

„Wojownicy Maryi” (2018)

Według ks. Dominika Chmielewskiego mężczyzna musi być wojownikiem, który walczy z grzechem, o dzieci i żonę, a także o siostry i braci w Kościele. Film dokumentalny Dariusza Kuciewicza przedstawia historie wybranych członków wspólnoty założonej przez duchownego.

Opis filmu:
Salezjanin Dominik Chmielewski zajmuje się pomocą rodzinom i więźniom. Duchowny zauważył, z jakimi problemami borykają się współcześnie mężczyźni i postanowił działać. Założył wspólnotę, w której godle widnieje miecz, symbol walki. Film „Wojownicy Maryi” opowiada bowiem o poszukiwaniu męskości i walce o nią. Okazuje się, że w Kościele pojawia się coraz więcej formacji i wspólnot, które za cel obrały sobie drogę formowania mężczyzn w duchu katolickim, który gwarantuje najwyższej jakości ideał męstwa: mężczyzny wojownika.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorem scenariusza filmu dokumentalnego jest Dariusz Kuciewicz, który na swoim koncie ma takie produkcje jak „Powstańcy czasu pokoju” i „Nie pozwól mi odejść”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Wojownicy Maryi” miał swoją premierę w 2018 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu „Wojownicy Maryi” jest Jacek Tarasiuk, znany ze współpracy przy takich dokumentach jak „Hakerzy Solidarności” i „Wyszyński. Wróg nr 1”.

Czas trwania filmu
Film „Wojownicy Maryi” trwa 30 minut.

Gdzie obejrzeć film „Wojownicy Maryi”?
Cały film „Wojownicy Maryi” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl