Tropiąc dinozaury

„Tropiąc dinozaury” (2021)

W Dolinie Kamiennej w Świetokrzyskiem odnaleziono liczące setki milionów lat ślady dinozaurów. Film opowiada o fascynujących badaniach archeologicznych i prehistorii tych ziem. Malowniczy przełom rzeki Kamiennej słynie z naturalnych odsłonięć i starych kamieniołomów skał mezozoicznych.


Opis filmu
Niedługo powstanie Geopark „Dolina Kamiennej” w Świętokrzyskiem. Trwają prace przygotowawcze. Geopark będzie się składał z sieci 29 geostanowisk – oraz 60 rezerwatów, pomników przyrody ożywionej, stanowisk archeologicznych, historycznych i zespołów przyrodniczo-krajobrazowych – połączonych w jeden system ochronno-informacyjno-edukacyjny. Dolina Kamiennej, wraz z dopływami, między obszarem źródłowym tej rzeki w okolicach Sołtykowa a okolicami Bałtowa (Skarbki), jest wyjątkowo cennym w skali europejskiej i światowej obszarem przyrodniczo-kulturowy.


Reżyseria i reżyseria
Film dokumentalny pt. „Tropiąc dinozaury” wyreżyserowała Dorota Kosierkiewicz („Trzynastacy”, „Idąc ku wolności...”). Kosierkiewicz jest także autorką scenariusza.


Data premiery i kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Tropiąc dinozaury” miał premierę w 2021 roku.

Czas trwania filmu
Film dokumentalny „Tropiąc dinozaury” trwa 24 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Tropiąc dinozaury”?
Cały film „Tropiąc dinozaury” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.