Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica

„Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica” (2021)
Zatonięcie Titanica w 1912 roku wywołało szok na całym świecie. Katastrofa doprowadziła do wprowadzenia nowych przepisów bezpieczeństwa, a pasażerom obiecano, że taki wypadek nigdy się nie powtórzy. Jednak już kilka lat później bliźniaczy okręt Brittanic podzielił los swojego starszego brata.

Opis filmu:
Po wybuchu I wojny światowej bliźniaczy statek do Titanica, Britannic, został przekształcony z największego liniowca w największy statek szpitalny na świecie. Pomimo tego, że był większy, a jego konstrukcja dopracowana podczas szóstego rejsu wpadł na niemiecką minę i zatonął w Morzu Egejskim. Na szczęście woda była ciepła, szalup ratunkowych nie brakowało i pomoc przyszła szybko. Skończył się jednak sen o panowaniu Wielkiej Brytanii na morzach i oceanach. Dokument zrealizowano w setną rocznicę katastrofy, która nie gościła długo na pierwszych stronach gazet, bo na froncie zachodnim dziennie ginęły wówczas tysiące żołnierzy. Historia Britannica jest dziś praktycznie nieznana. Prezenterzy, gwiazda BBC Kate Humble i doświadczony nurek Andy Torbet, poszukują odpowiedzi na pytanie, co spowodowało katastrofę Britannica. 

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica” jest Renny Bartlett.

Data premiery i kraj produkcji:
Premiera brytyjskiego filmu dokumentalnego „Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica” odbyła się w 2016 roku.

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do filmu „Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica” jest Hans Rosenwinkel.

Czas trwania:
Film „Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica” trwa 60 minut.

Tytuł oryginalny:
„Titanic's Tragic Twin: The Britannic Disaster”.

Gdzie obejrzeć film „Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica”?
Film „Tragiczny los bliźniaka Titanica – katastrofa Britannica” online oglądaj w vod.tvp.pl