Tajemnica Jasnej Góry

„Tajemnica Jasnej Góry” (2012)

W dokumencie Krzysztofa Tadeja o Jasnej Górze i jej tajemnicach opowie najstarszy zakonnik żyjący w klasztorze, legenda polskiego kapłaństwa, przyjaciel kardynałów Wyszyńskiego i Wojtyły, obdarzony zadziwiającą pamięcią i niezwykłym poczuciem humoru o. Jerzy Tomziński.

Opis filmu:
Jasna Góra to wyjątkowe sanktuarium w historii naszego kraju, nazwane przez Jana Pawła II duchową stolicą Polski. Do tego miejsca przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata, by otrzymać duchowe łaski uzdrowienia lub przemiany serc.

Ojciec Tomziński OSPPE opowiada o nawróceniach, cudach, a także wielu ważnych wydarzeniach historycznych takich jak Śluby Jasnogórskie, powstanie Apelu Jasnogórskiego, losy Jasnej Góry w czasie II wojny światowej, nieznane wizyty Karola Wojtyły w klasztorze i kulisy pielgrzymek ojca świętego Jana Pawła II na Jasną Górę.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i scenarzystą filmu „Tajemnica Jasnej Góry” jest dziennikarz Telewizji Polskiej i reportażysta Krzysztof Tadej, znany z takich produkcji jak „Człowiek Boga”, „Życia nie można zmarnować” oraz „Tajemnica Jana Pawła II”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Tajemnica Jasnej Góry” miał swoją premierę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2012 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu jest Wojciech Kozłowski.

Czas trwania filmu
Film „Tajemnica Jasnej Góry” trwa 24 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Tajemnica Jasnej Góry”?
Cały film „Tajemnica Jasnej Góry” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl