Tajemnica Jana Pawła II

„Tajemnica Jana Pawła II” (2011)

W filmie dokumentalnym Krzysztofa Tadeja ks. prał. Konrad Krajewski opowiada o zdarzeniach związanych z Janem Pawłem II, przy których nie było telewizyjnych kamer. Ten jeden z najbliższych współpracowników papieża odsłania kulisy świętości Karola Wojtyły.

Opis filmu:
Ks. Konrad Krajewski jest kapłanem archidiecezji łódzkiej, doktorem teologii, a od 1998 roku ceremoniarzem papieskim w Watykanie. Był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, pomagał papieżowi w celebrowaniu liturgii podczas ważnych uroczystości w Watykanie, Rzymie i w czasie papieskich pielgrzymek.

Współpracownik papieża wspomina sytuacje, których świadkami było zaledwie kilka osób, m.in. mówi o zachowaniu papieża w zakrystii. Opowiada o tym, czym denerwował się Jan Paweł II i w jaki sposób potrafił rozbawić innych. W filmie pokazano unikatowe materiały filmowe i zdjęcia fotograficzne z czasów pontyfikatu Jana Pawła II.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i scenarzystą filmu „Tajemnica Jana Pawła II” jest dziennikarz Telewizji Polskiej i reportażysta Krzysztof Tadej, znany z takich produkcji jak „Człowiek Boga”, „Życia nie można zmarnować” oraz „Życie po cudzie”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Tajemnica Jana Pawła II” miał swoją premierę w 2011 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do dokumentu jest Wojciech Kozłowski.

Czas trwania filmu
Film „Tajemnica Jana Pawła II” trwa 26 minut.

Gdzie obejrzeć film „Tajemnica Jana Pawła II”?
Cały film „” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl