Śmiercionośne lekarstwa

Śmiercionośne lekarstwa (2016)

Obraz działań profesjonalistów walczących z dynamicznie rozwijającym się, międzynarodowym zjawiskiem fałszerstw lekarstw i ich sprzedaży, głównie przez Internet.

Opis filmu:

Opowieść o nielegalnym obrocie fałszywymi lekami. O ludziach, którzy umarli z powodu środków, które miały im pomóc. Na całym świecie ludzie kupują w Internecie leki. Często są to podróbki. Czasem pigułki z cukru, ale niektóre mogą być niebezpieczne. W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba przypadków nagłej śmierci po zażyciu lekarstwa, które okazało się być podrobioną wersją ogólnie stosowanych i cenionych leków.

Produkowane głównie w fatalnych warunkach sanitarnych w piwnicach i magazynach w Azji, podróbki wystawiane są na sprzedaż w internetowych aptekach, wyglądających na godne zaufania. Zwykła aspiryna może być w rzeczywistości śmiertelną trucizną (czasami podróbki produkowane są z neutralnych dla organizmu substancji, jednak bardzo często są to też środki toksyczne, czy żrące).

CIA, Interpol i policje różnych krajów azjatyckich od kilku lat prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania, zapobiegające fałszerstwom lekarstw, jednak skala zjawiska i łatwość, z jaką można produkować podróbki (np. w garażu, czy piwnicy) sprawiają, że jedna zlikwidowana fabryka, zostaje wkrótce zastąpiona przez kilka kolejnych. Przypadki zgonów w USA, Europie i Azji są zatrważające i wywołują konieczność wzmożonej ostrożności w kupowaniu lekarstw. Apteki internetowe trudniej kontrolować niż stacjonarne. Zamknie się jedną, zaraz pojawia się nowa.

Reżyseria:
Reżyserem filmu jest Morten Krogholt.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Śmiercionośne lekarstwa” miał swoją premierę w 2016 roku w Wielkiej Brytanii.

Tytuł oryginalny:
„Lethal Fake Medicine”

Czas trwania filmu:
„Śmiercionośne lekarstwa” trwa 58 minut.

Gdzie obejrzeć film „Śmiercionośne lekarstwa”?
Cały film online „Śmiercionośne lekarstwa” oglądaj w vod.tvp.pl.