Skandal. Ewenement Molesty

„Skandal. Ewenement Molesty” (2020)

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i dobrze się bawić.

Opis filmu
Na ich pierwszą płytę „Skandal” nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych. Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste, a kumple byli kimś więcej niż rodzina.

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Skandal. Ewenement Molesty” jest Bartosz Paduch, mający m.in. na swoim koncie film „Totart – czyli odzyskiwanie rozumu”

Data premiery i kraj produkcji:
Premiera filmu „Skandal. Ewenement Molesty” miała miejsce w 2020 roku, w Polsce.

Nagrody:
„Skandal. Ewenement Molesty” otrzymał dwie nominacje na festiwalu Docs Against Gravity – za Najlepszy Film Polski oraz Nos Chopina

Czas trwania filmu:
Film „Skandal. Ewenement Molesty” trwa 84 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Skandal. Ewenement Molesty”?
Cały film „Skandal. Ewenement Molesty” online oglądaj w vod.tvp.pl.