Rzeczpospolita Reaktywacja

„Rzeczpospolita Reaktywacja” (2018)

Film dokumentalny Anny Ferens porusza tematykę odbudowy Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Obraz w ciekawy sposób przedstawia największe osiągnięcia polityków, ekonomistów, wynalazców, naukowców, których myśli i dokonania przyczyniły się do rozkwitu Polski w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Opis filmu:
11 listopada 1918 roku zakończyła się trwająca ponad cztery lata wojna światowa, w której udział brały 33 państwa. Jej koniec przyniósł Polsce niepodległość pod zaborami rosyjskim, pruskim i austriackim. W jaki sposób odbudowywało się polskie państwo i kto odegrał w tym kluczową rolę?

W filmie dokumentalnym Anny Ferens przyjrzymy się największym osiągnięciom naukowym, ekonomicznym i politycznym Polaków w dwudziestoleciu międzywojennym. Myśli i dokonania wielu uczonych i działaczy politycznych przyczyniły się do intensywnego rozwoju Polski w międzywojniu.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorką scenariusza filmu dokumentalnego „Rzeczpospolita Reaktywacja” jest Anna Ferens, która w swoim dorobku ma m.in. takie produkcje jak „Co mogą martwi jeńcy?” „Norwid. Światło i mrok” i „Gdzie rosną poziomki?”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Rzeczpospolita Reaktywacja” miał swoją premierę w 2018 roku.

Zdjęcia
Twórcami zdjęć do filmu są Marcin Peresada i Michał Ślusarczyk.

Czas trwania filmu
Film „Rzeczpospolita Reaktywacja” trwa 60 minut.

Gdzie obejrzeć film „Rzeczpospolita Reaktywacja”?
Cały film „Rzeczpospolita Reaktywacja” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl