Rozmowy przy stole

Rozmowy przy stole (2008)

Film dokumentalny w reżyserii Katarzyny Kościelak. Autorzy „Rozmów przy stole” pokazali, jak wyglądała i się rozwijała kuchnia polska po II wojnie światowej.

Opis filmu:

Film przedstawia historię powojennej Polski „od kuchni” w dosłownym tego wyrażenia znaczeniu. Menu przeciętnego Polaka jest zwierciadłem zmieniających się czasów, warunków życia, trendów i upodobań. Tak było dawniej, tak jest i dziś. O kuchennych perypetiach, zdobywaniu produktów, gastronomicznym pejzażu polskich miast i wsi oraz o współczesnych trendach, opowiadają krytycy kulinarni, właściciele restauracji z tradycjami oraz ludzie znani, którzy mogą podzielić się własnymi, kuchennymi doświadczeniami.

Scenariusz i reżyseria

Reżyserem i scenarzystom filmu „Rozmowy przy stole” jest Katarzyna Kościelak. W swoim filmowym portfolio kobieta ma również takie obrazy jak: „Szafa Polska 1945-89”, „Jacky od zadań specjalnych” i „Bard”, za którego otrzymała dwie nagrody.

Data premiery i kraj produkcji

„Rozmowy przy stole” jest Polskim filmem dokumentalnym wyprodukowanym przez Telewizję Polską. Jego premiera odbyła się w 2008 roku.

Zdjęcia

Główną pieczę nad zdjęciami do filmu „Rozmowy przy stole” sprawował Tomasz Kowalewski.

Czas trwania filmu

„Rozmowy przy stole” trwają 53 minuty

Gdzie obejrzeć film „Rozmowy przy stole”?

Cały film „Rozmowy przy stole” OGLĄDAJ online w vod.tvp.pl