Przyszłość lotów

„Przyszłość lotów” (2020)
Przed pandemią COVID-19 każdego dnia odbywało się prawie 200 000 lotów. Co sekundę samolot startował lub lądował gdzieś na świecie. Wirus to wszystko zmienił... W kryzysie dostrzeżono jednak szansę na poprawę sytuacji klimatycznej naszej planety.

Opis filmu:
Film dokumentalny o przyszłości lotnictwa. Branża lotnicza nigdy wcześniej nie znalazła się w tak trudnej sytuacji, jak podczas okresu pandemii COVID-19. Przewiduje się, że przemysł nie poprawi się do 2022 lub 2023 r. Ale czy to oznacza, że znów będziemy emitować taką samą ilość CO2 jak poprzednio? Jeszcze przed kryzysem wiedzieliśmy, że latanie musi stać się bardziej ekologiczne. Może koronawirus to nasza szansa na refleksję? Jak połączyć ochronę środowiska z naszą potrzebą mobilności? Czy potrzebujemy nowych samolotów i nowych paliw lotniczych – czy powinniśmy po prostu latać mniej? Chcemy znaleźć odpowiedzi na te pytania i zapytać producentów samolotów, naukowców i ekspertów w dziedzinie transportu o przyszłość lotnictwa.

Przed koronakryzysem sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Cofnijmy się do września 2019 roku. Lotniskowy taras widokowy zawsze był dla nas fascynującym miejscem, choć latanie od dawna budzi mieszane uczucia. W końcu samoloty zanieczyszczają środowisko. Może po pandemii zaczniemy od nowa i zdołamy pogodzić mobilność z ochroną przyrody? Ale w jaki sposób? Czy uwierzymy w to, że czasem przyjemnie jest być uziemionym?

Reżyseria:
Reżyserką filmu „Przyszłość lotów” jest Larissa Klinker.

Czas trwania:
Film „Przyszłość lotów” trwa 52 minuty.

Tytuł oryginalny:
„The Future of Flight”

Gdzie obejrzeć film „Przyszłość lotów”?
Film „Przyszłość lotów” online oglądaj w vod.tvp.pl