Przeżyć Afganistan

„Przeżyć Afganistan” (2010)

Film przedstawia historię szkolenia wojskowego i prywatne przygotowania pięciorga zawodowych żołnierzy do wyjazdu na misję do Afganistanu, ich pobyt w prowincji Ghazni, codzienne patrole i pierwsze miesiące, gdy po powrocie do kraju starają się prowadzić normalne życie.

Opis filmu:
Dwóch z pięciorga bohaterów filmu pełniło wcześniej służbę w Czadzie, troje zaś uczestniczy w zagranicznej misji po raz pierwszy. Wśród tych osób jest dziewczyna, narzeczona jednego z bohaterów.

Obraz przedstawia naszych bohaterów nie tylko jako żołnierzy, ale także jako ludzi, którzy muszą radzić sobie z wieloma emocjami. Chociażby z poczuciem odpowiedzialności za bezpieczeństwo tych, z którymi idą na patrol. Film pokazuje także tęsknotę za rodziną i lęk o to, czy przeżyją kolejny dzień.

Reżyseria:
Autorką filmu „Przeżyć Afganistan” jest Małgorzata Imielska, reżyserka i scenarzystka, autorka m.in. filmów: „Wszystko dla mojej matki” (2019), „Miłość i puste słowa” (2019).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Przeżyć Afganistan” wyprodukowano w 2010 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Przeżyć Afganistan” trwa 54 minuty.

Nagrody i wyróżnienia:
Film „Przeżyć Afganistan” otrzymał 5 nominacji, m.in. na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu”, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage i Krakowskim Festiwalu Filmowym

Gdzie obejrzeć film „Przeżyć Afganistan”?
Cały film „Przeżyć Afganistan” online oglądaj w vod.tvp.pl.