Pokój mój wam daję

Pokój mój wam daję (2019)

Dokument „Pokój mój wam daję” przedstawia historię misjonarza Mateusza Dziedzica, który został porwany i był przetrzymywany w dżungli przez 44 dni, w Republice Środkowoafrykańskiej.

Opis filmu:
Ksiądz Mateusz Dziedzic przeżył niezwykły dramat. Został uwięziony i zniewolony. Dramat przeżyli również jego afrykańscy parafianie, których sptkał w buszu - również uwięzionych przez rebeliantów domagających się uwolnienia ich przywódcy generała Miskina. 44 dni w afrykańskiej dżungli ks. Mateusz przeżywa dzięki modlitwie i eucharystii. W warunkach w jakich się znalazł przeżywa załamanie nerwowe ale również na nowo odkrywa wiarę i sens swojego kapłaństwa.

Wszystko to dzieje się w kraju rozerwanym na strzępy przez nawzajem zwalczające się ugrupowania terrorystyczne muzułmańskie, chrześcijańskie i inne. Ks. Mateusz walczy o wolność swoją oraz o wolność swoich parafian o wolność współwięźniów. Mimo porwania ks. Mateusz po dwóch latach przerwy wraca na misje w to samo miejsce gdzie został uprowadzony.

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Pokój mój wam daję” jest ks. Roman Sikoń SDB, autor takich dokumentów, jak „Dzieci Andersa. Powrót do Afryki” i „Akita 101 Łez”

Rok i kraj produkcji:
2019, Polska

Gdzie obejrzeć film „Pokój mój wam daję”?
Film „Pokój mój wam daję” można obejrzeć na platformie TVP VOD!