Podwójne życie Piotra S.

„Podwójne życie Piotra S.” (2012)

Historia Piotra Swenda, który w serialu „Klan” występuje w roli Maciusia. Od kilkunastu lat żyje on w dwóch światach: rzeczywistym i serialowym.

Opis filmu:
W jego psychice te dwa światy – rzeczywisty i serialowy – przenikają się, mieszają, nakładają na siebie i tworzą jeden, niepowtarzalny. Piotr nie potrafi odróżnić tego, co jest w jego życiu prawdziwe, a co jest elementem filmu, wymyślonym przez scenarzystę. Myśli, że jego serialowa dziewczyna może nią być również w jego osobistym życiu. Śmierć serialowego ojca staje się dla Maćka prawdziwym dramatem, który wymaga korekty w realnym świecie chłopaka. Z drugiej strony film ma pokazać, że osoba z chorobą Downa może uczyć się, bawić, kochać, realizować swoje marzenia, przeżywać emocje.

Autorka filmu towarzyszy Piotrowi z kamerą na planie serialu oraz w życiu prywatnym. Chce jak najgłębiej wejść w jego osobisty, a nawet intymny świat. Poznamy pasje Piotra. Zobaczymy jak gra na pianinie, śpiewa, występuje w teatrze, maluje. Będziemy z nim w jego domu, szkole, podczas spotkań z kolegami i siostrami. Powszechnie uważa się, że Down nie jest w stanie rozwijać się i samodzielnie funkcjonować. Że niewiele rozumie, mało czuje. Widzowie będą mogli sami osądzić ile w tym jest prawdy.

Scenariusz i reżyseria
Za reżyserię i scenariusz filmu dokumentalnego „Podwójne życie Piotra S.” odpowiada Alina Mrowińska.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Podwójne życie Piotra S.” miał swoją premierę w 2012 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu „Podwójne życie Piotra S.” jest Adam Fręśko.

Czas trwania filmu
Film „Podwójne życie Piotra S.” trwa 45 minut.

Gdzie obejrzeć film „Podwójne życie Piotra S.”?
Cały film „Podwójne życie Piotra S.” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl