Pani z Ukrainy

„Pani z Ukrainy” (2002)

Film doskonałego polskiego reżysera Pawła Łozińskiego. To kameralny portret Ukrainki, która do Polski przyjechała w poszukiwaniu pracy. W rodzinnym kraju zostawiła ukochaną córkę i matkę. Filmowiec towarzyszy Lesyi Gladki w jej codziennych obowiązkach, słucha jej opowieści.


Opis filmu „Pani z Ukrainy”:

Lesya Gladka jest kobietą w średnim wieku. W Polsce pracuje jako gosposia. Ma wiele obowiązków, pierze, sprząta, gotuje, lepi pierogi. Musiała zostawić na Ukrainie córkę, którą wychowuje samotni, by w Polsce zarobić na życie, na lepszą przyszłość. Marzy jej się samochód, maleńki domek z ogródkiem. Pewnie chciałaby mieć kogoś bliskiego, z kim mogłaby dzielić radości i smutki, wychowywać córkę. Choć z drugiej strony wyznaje, że dla niej jest już za późno na miłość, nie potrafiłaby nikomu zaufać. Dźwiga ciężki bagaż doświadczeń, gorzkich wspomnień i przeżyć.
Lesya wcześnie wyszła za mąż. Była bardzo zakochana. Niestety, mąż ją zdradzał, a ona postanowiła odejść


Reżyseria:

Reżyserem filmu jest Paweł Łoziński, autor wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych, m.in. „Miejsce urodzenia”, „Ojciec i syn”, „Kratka”, „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, „Chemia”.


Scenariusz i zdjęcia:

Scenariusz filmu „Pani z Ukrainy” stworzył reżyser Paweł Łoziński. On także jest autorem zdjęć.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Pani z Ukrainy” miał swoją premierę w 2002 roku w Polsce.


Czas trwania filmu:
Film „Pani z Ukrainy” trwa 19 minut.


Gdzie obejrzeć film „Pani z Ukrainy”?
Cały film online „Pani z Ukrainy” oglądaj w vod.tvp.pl