Over the Limit

„Over the limit” (2017)

Historia Margarity Mamun, 20-letniej gimnastyczki artystycznej, która przygotowuje się do igrzysk olimpijskich. W trudnej drodze do Rio de Janeiro młodej Rosjance towarzyszą trenerki. Obie wyznają odmienne filozofie uprawiania sportu. Dla Margarity to ogromna próba wytrzymałości i charakteru. Sport na światowym poziomie niesie za sobą mnóstwo wyrzeczeń. Film przedstawia również koszty, jakie musi zapłacić sportowiec uprawiający w wyczynowy sposób swoją dyscyplinę.

Opis filmu:
Film rozpoczynają Mistrzostwa Świata w Stuttgarcie w 2015, które są jednocześnie eliminacjami do Igrzysk. Po zawodach rozpoczyna się ostatni rok treningów Margarity. Zdecydowaną większość czasu zawodniczka spędza w zamkniętym ośrodku sportowym pod Moskwą w Novogorsku, gdzie mieszka i trenuje 8 godzin dziennie. Tylko tam rosyjskie gimnastyczki mają szansę na światową karierę. To elitarny klub narodowych bohaterów, bowiem sport ten jest dumą Rosjan.

Margarita jest odseparowana od świata zewnętrznego. Po codziennych treningach, wizytach u lekarzy i specjalistów sportowych odpoczywa z innymi gimnastyczkami, głównie z Yaną z którą mieszka w pokoju. Igrzyska Olimpijskie stanowią początek nowego etapu w życiu bohaterki. Teraz Margarita musi znaleźć nowy sens życia. Na czym polega koniec kariery wielkiego sportowca? Czy można przygotować się na zupełną zmianę swojej codzienności?

Reżyseria:
Autorką filmu „Over the limit” jest Marta Prus, reżyserka i scenarzystka, autorka m.in. filmów: „Ciepło zimno” (2016), „Mów do mnie” (2015).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Over the limit” wyprodukowano w 2017 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Over the limit” trwa 73 minuty.

Nagrody:
Film „Over the limit” został obsypany nagrodami, m.in. otrzymał główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Programów Telewizyjnych w Sewastopolu, Srebrnego Lajkonika dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodę Publiczności na Krakowskim Festiwalu
Filmowym oraz Nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na LuxFilm Festival w Luksemburgu.

Gdzie obejrzeć film „Over the limit”?
Cały film „Over the limit” online oglądaj w vod.tvp.pl.