Opowieść o miłości

„Opowieść o miłości” (2021)
Film dokumentalny o zakazanej miłości Polaka i Żydówki. W tle wojna, śmierć i ubóstwo; w centrum – uczucia, strach o każdy kolejny dzień i walka ze schematami.

Opis filmu
Opowieść Bogdana Jastrzębskiego – zdobywcy wyróżnienia Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, który w trakcie okupacji, zakochał się w Żydówce, Krystynie Geisler. Bohater wspomina ich pierwsze spotkania, słodkie chwile, ale także dramat Żydów w częstochowskim getcie. Opowiada też sensacyjną historię uwolnienia Krysi ze szponów Holokaustu. Chodzi o brawurowo przeprowadzoną akcję na ulicach Częstochowy, tuż pod okiem niemieckich strażników. Co jednak najważniejsze, historia kończy się szczęśliwie – Jastrzębski i Geisler przeżyli wojnę i prowadzili długie, szczęśliwe życie. Film jest połączeniem klasycznego dokumentu oraz filmu animowanego.

Reżyseria
Reżyserem dokumentu „Opowieść o miłości” jest Rafał Bryll, autor produkcji „Kresy”, „Droga do morza” i „Artyści Andersa”.

Scenariusz
Za scenariusz do filmu „Opowieść o miłości” jest reżyser produkcji, Rafał Bryll.

Data premiery i kraj produkcji
Film dokumentalny „Opowieść o miłości” został wyprodukowany w Polsce, a jego premiera odbyła się w 2021 roku.

Zdjęcia
Autorami zdjęć do polskiego dokumentu „Opowieść o miłości” są Jakub Kowalczyk („Asy B klasy”, „Cztery dni”, „Togo”) i Marek Suszalski.

Czas trwania filmu
Dokument „Opowieść o miłości” trwa 38 minut.

Gdzie obejrzeć film „Opowieść o miłości”?
Cały film „Opowieść o miłości” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.