One Man Show

„One Man Show” (2014)

Film dokumentalny opowiadający Marcinie Sitku, polskim aktorze – mało znanym, samotnym, czekającym na swoją życiową rolę.

Opis filmu

Marcin ma 33 lata i jest aktorem, który nigdy nie zagrał znaczącej roli w znaczącym filmie. Pochodzi z małego miasteczka w południowej Polsce. Jako jedyny z trójki rodzeństwa nie założył jeszcze rodziny. Całe swoje życie podporządkował marzeniu o byciu wielkim aktorem (jak jego idol Robert de Niro). Marcin próbuje spełniać się jako aktor kabaretowy i komik. Walczy, pomimo frustracji i problemów. Film pokazuje rok z życia bohatera. Ma to być ważny rok, taki, w którym decyduje się, kim chce się być i jak tego dokonać.

Reżyseria

Reżyserem dokumentu „One Man Show” jest Jakub Piątek, autor filmów „Prime Time”, „Users” i „Matka”. Piątek jest laureatem Wyróżnienia Specjalnego w konkursie filmów krótkometrażowych festiwalu KFF oraz zwycięzcą Konkursu Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych w kategorii Najlepszy film.

Scenariusz

Autorem scenariusza do filmu „One Man Show” jest reżyser dokumentu, Jakub Piątek.

Data premiery i kraj produkcji

Film dokumentalny „One Man Show” został wyprodukowany w Polsce, a jego premiera odbyła się w 2014 roku.

Zdjęcia

Autorem zdjęć do dokumentu „One Man Show” jest Michał Stajniak, znany z produkcji „Latająca maszyna”, „Biegacze” i „Nasza mała Polska”.

Czas trwania filmu

Film „One Man Show” trwa 52 minuty.

Nagrody i nominacje

Polski dokument „One Man Show” był nominowany do statuetek Złoty Lajkonik oraz Brama Wolności.

Gdzie obejrzeć film „One Man Show”?

Cały film „One Man Show” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.