Ojciec i syn

„Ojciec i syn” (2013)

Przejmująca, prawdziwa opowieść o miłości ojcowskiej i synowskiej, trudnych relacjach rodzinnych i zadawnionych winach. Dwaj wybitni polscy dokumentaliści, ojciec Marcel Łoziński i jego syn – Paweł Łoziński, wyruszają samochodem w podróż do Paryża.

Opis filmu:
Dla ojca celem wspólnej wyprawy jest powrót do miejsca urodzenia; dla syna to okazja, by rozliczyć wspólną przeszłość. Obaj próbują zarejestrować kamerą swój niełatwy dialog. Paweł, teraz czterdziestoletni, wraca do dzieciństwa. Wspomina brak bezpieczeństwa, rozwód rodziców, nieodpowiedzialność ojca. Marcel opowiada o swoim trudnym dzieciństwie, braku rodziców i pobytach w sierocińcach. Panowie ranią się wzajemnie, ale też okazują sobie czułość. Nie mamy wątpliwości, że się kochają.

Scenariusz i reżyseria
Twórcą filmu dokumentalnego „Ojciec i syn” jest Paweł Łoziński („Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, „Kici kici”, „Miejsce urodzenia”, „Kratka”, „Chemia”). Scenariusz Paweł Łoziński napisał razem z ojce, Marcelem Łozińskim („Próba mikrofonu”, „Jak żyć”, „Żeby nie bolało”, „Wszystko się może przytrafić”, „Tonia i jej dzieci”, „Poste restante”)

Data premiery, kraj produkcji
Polski dokument „Ojciec i syn” miał swoją premierę 29 maja 2013 r. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Nagrody:
Film „Ojciec i syn” dostał m.in. Srebrny Róg na KFF – dla reżysera najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego; Złote Grono podczas Lubuskiego Lata Filmowego i Nagrodę Specjalną im. Antoniego Marianowicza MFF „Żydowskie motywy”.

Czas trwania filmu
Film „ Ojciec i syn” trwa 54 minut.

Gdzie obejrzeć film „Ojciec i syn”?
Cały film „Ojciec i syn” online oglądaj na vod.tvp.pl