Obcy wśród nas

„Obcy wśród nas” (2013)

Niewidzialne, obce światy kwitną w naszych ciałach. Zanim nowo narodzone dziecko opuści szpital, będzie miało w sobie 10 razy więcej komórek drobnoustrojów niż jej własne. I nie są one biernymi gośćmi.

Opis filmu

Mikrobiolog Maria Gloria Dominguez Bello wyjaśnia rolę, jaką mikroorganizmy odgrywają w naszym życiu i jak może je zmienić nasz nowoczesny, sterylny styl życia. Film wprowadza nas w cuda mikrobów – jak ewoluowaliśmy wraz z nimi i jak bez nich nie moglibyśmy przetrwać. Przyglądamy się, jak drobnoustroje w nas, na nas i wokół nas powodują choroby i im zapobiegają oraz jak ich zniknięcie może być odpowiedzialne za wszystko, od astmy i alergii po cukrzycę i otyłość.

Od najnowocześniejszych laboratoriów w Kalifornii po tropikalną wyspę na południowym Pacyfiku, która ma kluczowe znaczenie dla przewidywania zdrowia planety. Od genetycznie dostosowanych leków, które zapewniają nam zdrowie na długo, po nasze superbakterie, które walczą z zanieczyszczeniem. Ta fantastyczna podróż dopiero się zaczyna...

Reżyseria

Film „Obcy wśród nas” wyreżyserował Chad Cohen („Shark Week”, „Incredible Human Machine”, „The Greeks”)
Data premiery i kraj produkcji

Amerykański dokument „Obcy wśród nas” miał premierę 4 maja 2013 roku.

Tytuł origynalnyi

„Aliens Inside Us”

Czas trwania filmu

Film „Obcy wśród nas” trwa 51 min.

Gdzie obejrzeć film „Obcy wśród nas”?

Cały film „Obcy wśród nas” oglądaj online w vod.tvp.pl.