Nietykalny Harvey Weinstein

Film o Harveyu Weinsteinie, który był uważany za tytana pracy, wizjonera, twórcę snów, samozwańczego Cesarza Hollywood. Dopóki wszystko nie upadło z powodu szeregu zarzutów: molestowanie, szantaże, napaści na tle seksualnym, gwałty. Jak jeden człowiek działał tak długo bezkarnie?

Film pokazuje upadek jednego z największych potentatów filmowych naszych czasów i ujawnia kulisy życia Harveya oraz osób, które z nim pracowały, spotykały się, a on nimi manipulował. Kto pozwolił na takie zachowanie, a zatem jest współwinny?

To jak szekspirowski dramat w naszych czasach: gdzie potężny człowiek, który okazuje się socjopatycznym drapieżnikiem, zniszczonym przez własną chciwość i potrzebę sławy, chwałę i aklamację. Czy dzisiejsza kultura lubi naśladowców? Film jest portretem człowieka z magicznego Hollywood i jednocześnie skandalisty wszechczasów. Ale wpływ tego skandalu sięga daleko poza Hollywood i ten film bez wątpienia stawia trudne pytania dotyczące współczesnego, globalnego społeczeństwa. W związku z toczącą się przeciwko niemu sprawą karną pada pytanie: czy znacząca zmiana w systemie wymiaru sprawiedliwości i w przemyśle filmowym jest naprawdę możliwa?