Nauka chodzenia

„Nauka chodzenia” (2016)

Polski dokument dotykający problemy resocjalizacji byłego więźnia. Czy niedawnemu przestępcy i gangsterowi warto dać drugą szansę? Czy on z takiej drugiej szansy zechce skorzystać?

Opis filmu

Głównym bohaterem dokumentu „Nauka chodzenia” jest Piotr. Niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz chce zacząć nowe życie, ale na przeszkodzie staje mu jego mroczna przeszłość. Poznaje młodą artystkę Magdę, która zafascynowana jego postacią, postanawia zrobić o nim film animowany. Praca nad animacją ma być dla Piotra terapią. Tymczasem mężczyzna sam próbuje komuś pomóc, zatrudnia się w hospicjum.

Obsada filmu

Piotr Mudyn jako on sam

Reżyseria i scenariusz

Polski dokument „Nauka chodzenia” wyreżyserował i napisał do niego scenariusz Marcin Kopeć, autor takich filmów, jak: „6 filmów o miłości”, „100 metrów od zamku”.

Zdjęcia

Autorem zdjęć do filmu „Mur” jest Filip Drożdż, operator takich filmów, jak: „In Touch” czy „Cienie imperium”, a także programu Telewizji Polskiej „Wielkie rodziny”.

Nagrody i nominacje

Dokument „Nauka chodzenia” otrzymał wyróżnienia na festiwalu w Nowym Jorku i Houston, a także nominacje do Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Kraj produkcji, data premiery

Polski dokument „Nauka chodzenia” miał premierę w 2016 roku.

Czas trwania

Film o gangsterze „Nauka chodzenia” trwa 51 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Nauka chodzenia”?

Cały film „Nauka chodzenia” online można oglądać za darmo na vod.tvp.pl