Moje 89 pokolenie

Film dokumentalny „Moje 89 pokolenie” to croudsourcingowy projekt, który składa się z materiałów nagranych przez samych bohaterów, młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Zwróciliśmy się do nich z apelem o nadsyłanie filmów. Spośród kilkudziesięciu godzin nadesłanych materiałów wybraliśmy siedmioro głównych bohaterów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, zdrady, rozstania oraz pragną realizować marzenia. Poznajemy historie Wojtka, Eli, Mikołaja, Martyny, Adama, Łukasza i Małgosi. To osoby pełne pasji, próbujące realizować swoje marzenia, pragnące kochać oraz dzielić się swoją miłością i wzruszeniami, choć nie zawsze im się to udaje.
Wojtek jedzie na casting, Martyna wróciła z podróży autostopowej we Francji, Adam mieszka w Wielkiej Brytanii, Małgosia szuka miłości, Ela jest pianistką, Mikołaj to student psychologii, który spędza wakacje z przyjaciółką Jolą, Łukasz odwiedza miejsce, które zna z hip-hopowego teledysku. W tym filmie pokolenie tworzy tło. To film o miłości i marzeniach ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie.

Obraz „Moje 89 pokolenie” otrzymał nagrodę za Najlepszy Pełnometrażowy Dokument (Best Documentary Feature) na festiwalu Colubmia Gorge International Film Festival 2015 w USA.


Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014

Czas trwania: 63 minuty

Reżyseria: Paweł Jóźwiak-Rodan