Moja Ozerna

Karina ucieka z Londynu na Ukrainę, tam spotyka swoją ciotkę Sławę. Bliskość i miłość pomiędzy tymi dwiema kobietami, które dzieli wszystko. Łączy jedno niechęć do życia. Spotkanie przywróci im sens życia.

Dla osamotnionej Kariny podróż z Londynu do Ozerny, małej wioski na Ukrainie, niespodziewanie staje się początkiem drogi do odzyskania sił życiowych. W Ozernej spotyka po raz pierwszy swoją 84-letnią ciocię Sławę tęskniącą za zmarłym wiele lat temu mężem. Młodsza o kilka dekad Karina nie może znaleźć swojego miejsca w życiu. Mieszkając w Londynie, jej poczucie wyobcowania pogłębia utrzymującą się depresję. Obie kobiety straciły wolę życia, ale wzajemna miłość przywraca sens ich życiu.

Ich relacja staje się odkrywaniem piękna, które widzą w sobie nawzajem. Sława początkowo jest zdystansowana do Kariny, ale z kolejnymi wizytami poprzez wiele lat, Karina staje się dla niej jak jej wnuczka. Żyjąc w zgodzie z rytmem natury, Sława wprowadza Karinę w jej świat. Ozerna staje się miejscem, do którego należy. Odnajduje siebie i uczy się tego, co najcenniejsze: bliskich relacji, ciepła i czułości; które trudno znaleźć w nowoczesnej metropolii. Na ukraińskiej wsi podglądamy, jak rodzi się ponadpokoleniowa i ponadnarodowa przyjaźń dwóch kobiet. Ten intymny film, ukazuje czuły proces budowania więzi międzyludzkich, który na przestrzeni ostatnich sześciu lat filmowała Karina, reżyserka i bohaterka filmu.