Matka 24h

„Matka 24h” (2013)

Film dokumentalny w reżyserii znanego aktora Marcina Janosa Krawczyka opowiada o peregrynacjach kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, które od ponad pół wieku goszczą w domach wiernych przez 24 godziny.

Opis filmu:
Wizyta Obrazu Jasnogórskiego to jednak tylko pretekst do wnikliwszej i głębszej obserwacji zachowań bohaterów nie tylko w kontekście wiary lub jej braku, ale pokazanych także często w najprostszej relacji życiowej: matka dziecko. Reżyser przygląda się więc bezdomnemu, który po latach odwiedza swoją starą matkę, więźniowi, dla którego poza jego zmarłą matką nie ma innych świętości czy matce martwiącej się o los swego syna, który właśnie stoi przed wyborem życiowej drogi. Zagląda także w miejsca, gdzie bliskości matki brakuje najbardziej do domu dziecka czy szpitala. Wizyta obrazu w jednych wyzwala sceptycyzm, innych zmusza do autorefleksji, a jeszcze innym daje nadzieję na lepsze jutro.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i twórcą scenariusza filmu „Matka 24h” jest aktor Marcin Janos Krawczyk, znany z takich produkcji jak „Plebania”, „Klan”, „Lokatorzy” i „Ranczo”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny miał swoją premierę w Dzień Matki 26 maja 2013 roku.

Czas trwania filmu
Film „Matka 24h” trwa 30 minut.

Gdzie obejrzeć film „Matka 24h”?
Cały film „Matka 24h” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl