Maryla. Tak kochałam

„Maryla. Tak kochałam” (2021)

Dokument muzyczny o wielkiej polskiej piosenkarce Maryli Rodowicz. To biograficzno-muzyczna podróż przez życie artystki, w której widzowie poznają kulisy jej kariery, wzruszą się opowieściami o wielkich namiętnościach, w tym m.in. o miłości do Daniela Olbrychskiego i Krzysztofa Jasińskiego.

Opis filmu
W dokumencie „Maryla. Tak kochałam” pokazano unikatowe, nieznane materiały z archiwum Telewizji Polskiej. Ekipa filmowa towarzyszyła artystce przez kilka miesięcy w trakcie koncertów, prób i przygotowań do występów na scenie. W filmie poza Marylą Rodowicz występują m.in.: Daniel Olbrychski, Katarzyna Gärtner, Helena Vondráčková, Andrzej Sikorowski, Adam Sztaba i Maria Szabłowska. O słynnej wokalistce opowiadają także członkowie jej rodziny, znajomi, muzycy oraz współpracownicy.

Scenariusz i reżyseria
Autorami scenariusza i reżyserami filmu „Maryla. Tak kochałam” są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski, twórcy m.in. dokumentu „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”.

Zdjęcia
Autorami zdjęć do filmu „Maryla. Tak kochałam” są Paweł Załuska, Michał Tyszkiewicz, Kamil Gubała, Filip Pakuła i Krzysztof Hautz.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Maryla. Tak kochałam” wyprodukowany przez Telewizję Polską miał premierę 25 grudnia 2021 roku.

Czas trwania
Dokument „Maryla. Tak kochałam” trwa 108 minut.

Gdzie obejrzeć film „Maryla. Tak kochałam”?
Cały film „Maryla. Tak kochałam” online oglądaj w vod.tvp.pl.