Magda, miłość i rak

Magda wcześnie musiała oswoić się ze śmiercią. Jej rodzice zmarli na raka: ojciec, gdy miała 14 lat, a matka, gdy Magda była 18-latką. Ona sama była więc w grupie podwyższonego ryzyka, mogła spodziewać się, że i jej los nie oszczędzi takich doświadczeń.
Gdy poznała Bartka Prokopowicza, znanego operatora i swojego przyszłego męża, oboje zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i szybko zdecydowali się na ślub. Wiedzieli, że chcą być ze sobą na dobre i na złe, „dopóki śmierć ich nie rozłączy”. Chmury zawisły nad ich szczęściem, gdy Magda miała 27 lat. Pewnego dnia wyczuła guzek w piersi. Diagnoza brzmiała jak wyrok: obustronny złośliwy rak piersi. Dla Bartka było oczywiste, że będzie przy niej trwał, wspierał ją, że nie przestanie jej kochać. A właśnie wtedy szczególnie go potrzebowała.
Z chorobą zmagała się przez 8 lat. Walczyła do końca – nie tylko o siebie: założyła Fundację Rak'n'Roll. Wygraj Życie, za pośrednictwem której organizowała pomoc dla kobiet w podobnej sytuacji. Zmarła 22 czerwca 2012 roku.