Królik po berlińsku

„Królik po berlińsku” (2009)

Nominowana do Oscara – w kategorii najlepszy film krótkometrażowy – alegoryczna historia Europy Wschodniej. Dokument wyróżniony Nagrodą Specjalną w konkursie ogólnopolskim oraz Złotym Lajkonikiem Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Otrzymał również Nagrodę Magicznej Godziny Millennium Docs Against Gravity. W świat historycznych wydarzeń z perspektywy króliczej nory wprowadza nas narratorka Krystyna Czubówna.

Opis filmu:
Opowieść o tysiącach dzikich królików, które zamieszkiwały strefę muru berlińskiego. Pas zieleni był dla nich prawdziwym rajem: spokój, mnóstwo jedzenia, drapieżniki po drugiej stronie. Jednak pewnego dnia mur runął...

Reżyseria:
Autorem filmu „Królik po berlińsku” jest Bartek Konopka, reżyser i scenarzysta, autor m.in. filmów: „Lęk wysokości” (2011), „Droga do mistrzostwa” (2016).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Królik po berlińsku” wyprodukowano w 2009 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Królik po berlińsku” trwa 51 minut.

Nagrody i wyróżnienia:
Film „Królik po berlińsku” otrzymał m.in. główne nagrody na Millennium Docs Against Gravity (Najlepszy dokumentalny film do 70 minut), na Krakowskim Festiwalu Filmowym (Złoty Lajkonik za najlepszy film) oraz był nominowany do Oscara (Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny).

Gdzie obejrzeć film „Królik po berlińsku”?
Cały film „Królik po berlińsku” online oglądaj w vod.tvp.pl.