Kocham Cię jak Irlandię

„Kocham Cię jak Irlandię” (2012)

Komedia dokumentalna. Opowieść o dwójce dobiegających sześćdziesiątki przyjaciół, którzy odnajdują się po latach i postanawiają zaistnieć na dużej scenie muzycznej.

Opis filmu
Adam ma 56 lat, pochodzi z Opola, jest wokalistą amatorem. Pomimo braków w wykształceniu muzycznym wierzy w siebie i bardzo poważnie podchodzi do swojej pasji. Każdego dnia ćwiczy, prezentując swoje nagrania na jednym z muzycznych portali internetowych. Przez Internet odświeża starą znajomość z Krzysztofem, który obecnie jest menedżerem mało znaczących kapel „grających do kotleta”. Adam i Krzysztof podejmują decyzję, że razem zrobią wszystko, aby wejść w struktury show-biznesu.

Początkowo idzie to opornie, jednak pewnego dnia spotykają lidera bardzo znanego w Polsce zespołu muzycznego Kobranocka. Okazuje się, że muzykom jest to również na rękę, ponieważ mogą liczyć na wielki powrót na scenę w niekonwencjonalny sposób. Po kilku tygodniach prób nowy zespół muzyczny, w składzie którego znajdą się także Adam i Krzysztof, planuje zagranie koncertu dla kilkutysięcznej publiczności oraz wydanie płyty. Czy im się uda?

Reżyseria
Reżyserem filmu dokumentalnego „Kocham Cię jak Irlandię” jest Aleksander Dembski („Na krawędzi”, „Klan”).

Scenariusz
Scenariusz do dokumentu „Kocham Cię jak Irlandię” jest dziełem reżysera Aleksandra Dembskiego.

Data premiery i kraj produkcji
Polski film dokumentalny miał premierę w 2013 roku.

Zdjęcia
Autorem zdjęć do do filmu „Kocham Cię jak Irlandię” jest Paweł Dyllus.

Tytuł angielski
„I Love You Like Ireland”

Czas trwania filmu
Dokument „Kocham Cię jak Irlandię” trwa 50 minut.

Gdzie obejrzeć film „Kocham Cię jak Irlandię”?
Cały film „Kocham Cię jak Irlandię” online oglądaj w vod.tvp.pl.